הגדלה של הטקסטהחזר גודל טקסט לבררת המחדלsmallTextשנה לרקע בהיר וכתב כהההחזר את הצבעים לבררת המחדלשנה לרקע כהה וכתב בהיר
fbiconphone

lekavot

משהו לקוות לו

להתחיל מחדש, לדאוג לעצמך, לבחור באיכות חיים

פנו אלינואנא הכנס שםאנא הכנס מספר טלפוןכתובת המייל לא תקינהInvalid InputInvalid InputInvalid InputInvalid Input

לקוחותינו

מדורים

ותיקים הנהנים ללמוד

המשרד לשוויון חברתי ועירית רחובות חברו יחד בבניית פרויקט "שילוב גמלאים בלימודים בבתי ספר תיכוניים". הרעיון התקבל בשמחה בעיר. בשנה שעברה נפתחה כיתה אחת עם 35 תלמידים. בשנה הנוכחית פועלות ארבע כיתות בהן לומדים כ-110 ותיקים בשלושה בתי-ספר: הקריה למדעים, הקריה ע"ש דה- שליט ותיכון מעלה צביה. מורי בית הספר מלמדים את הוותיקים בתוכניות לימוד המובנות במיוחד עבורם. המקצועות הנלמדים הם מתחומי דעת שונים כגון: היסטוריה, אזרחות, ספרות, מדעים, מבוא לסוציולוגיה והרצאות אורח בתחומים שונים. הסבים והסבתות באים בשמחה ליום לימודים הנמשך חמש שעות. מפגשים אלו יצרו גם מפגש וקשר חברתי חם ומלבב.

דליה ויצחק מור רואים במסגרת זו מסגרת מכילה, מעשירה, תומכת ומשמחת. "המורים עושים מלאכתם בידע, ברגישות ,עם הרבה חום ובלהט רב". אילניה ארבל אומרת: "אני תורמת מהידע, מהחוויות ומהניסיון שצברתי בשבעים שנותיי לתלמידי בית הספר במפגשים השונים המתקיימים במרוצת השנה. לבני גילי אני ממליצה: "תלמדו, תרחיבו את הידע, תיהנו מהקשר הבינדורי. זו מסגרת המוסיפה לי טעם לחיים". שגית, מחנכת כיתת ותיקים זו השנה השנייה, היא בין מקימי הפרויקט בתיכון למדעים, שבראשו עמדה המנהלת אפרת צוקרמן. "נהניתי לשלב את האזרחים הוותיקים בפעילויות בית –ספריות משותפות עם התלמידים, בהצגות, בטקסים. הוותיקים לקחו חלק נכבד באווירה החינוכית של בית ספרנו". מרים וגבריאל אליהו מתייחסים למפגשים אלו כאל "מסגרת לימודית וחברתית מועילה. ההשתתפות בכיתות הלימוד בגילנו, תורמת לנשמה". רענן, המורה להיסטוריה, איש אשכולות בתחומו, אומר: "להיות מורה בכיתת ותיקים זו חוויה מלמדת ומעצימה. זו אוכלוסייה מאתגרת, המחייבת אותך כמורה להצטיין. אתה נדרש לעצב חוויה לימודית מגוונת. המפגשים עם כיתות הוותיקים תרמו לי רבות כמורה, מלאו אותי באנרגיות חיוביות, שהקרינו באופן חיובי על כל ההוראה שלי בבית- הספר".

מסכמים את שנת הלימודים מרים וגבריאל במילים: "בגיל השלישי בחיינו, זה הזמן שעלינו לדעת ליהנות ממנו ככל האפשר. יש לנו פחות התחייבויות, את רוב המטרות שהצבנו לעצמנו השגנו. כעת יש לנצל את הזמן שנותר ולהשקיע בעצמנו. בואו ליהנות מחוויה נפלאה- לימודים בהנאה!"

הבלטה-לימודים בגיל המבוגר זו חוויה נפלאה

 

כתב: צבי אבן-בר

עמותת עלה רחובות ותיקים נהנים ללמוד