הגדלה של הטקסטהחזר גודל טקסט לבררת המחדלsmallTextשנה לרקע בהיר וכתב כהההחזר את הצבעים לבררת המחדלשנה לרקע כהה וכתב בהיר
fbiconphone

lekavot

משהו לקוות לו

להתחיל מחדש, לדאוג לעצמך, לבחור באיכות חיים

פנו אלינואנא הכנס שםאנא הכנס מספר טלפוןכתובת המייל לא תקינהInvalid InputInvalid InputInvalid InputInvalid Input

לקוחותינו

מדורים

רומנטיקה בגיל השלישי

קרא עוד...

לכבוד חג הוולנטיין שמתקיים בדיוק היום, אנו בעל"ה מביאים לכם את סיפור ההיכרות המקסים של יעקב ורחל. יעקב חי (85) ורחל גויטע (77), אלמן ואלמנה, הכירו באחת מההרצאות המרתקות המתקיימות בבית על"ה מידי שבוע ומשם החל הקשר להירקם.

קרא עוד...

הכירו את יו"ר על"ה החדש: מר צבי טרופ

קרא עוד...

הכירו את מר צבי טרופ, יושב הראש החדש של העמותה למען המבוגר ברחובות.

טרופ (78), נשוי פלוס שלושה ילדים וסבא ל-7 נכדים, בעל תואר שני בכלכלה חקלאית ומינהל, שימש במספר תפקידים בולטים, בהם: היועץ הכלכלי למערכת הביטחון לרבות צה"ל, משרד הביטחון, התעשיות הביטחוניות ויועץ לשרי הביטחון משה ארנס ויצחק רבין. כמו כן טרופ שימש כיו"ר דירקטוריון של רפא"ל, חבר דירקטוריון של החברה לנאמנות של בנק לאומי לישראל ויו"ר ועדת ההשקעות של הדירקטוריון ועוד שלל תפקידים בכירים בגופים המובילים במשק הישראלי.

קרא עוד...

מתנדב החודש - מלאכי וישקין

מלאכי וישקין, האחראי על ניהול האיכות בעמותת על"ה, גילה לפני כמה שנים
מדוע חיידק ההתנדבות פועם בו בחוזקה מאז צעירותו. התברר לו כי הוא
דור שלישי להתנדבות!!
הראשון שידוע עליו היה הסבא, שהיה נציג קרן היסוד בעיירה. אחריו ההורים,
שהתנדבו במשמר האזרחי ובמחנות צה"ל, והממשיך הטבעי הוא מלאכי הבן והנכד.

קרא עוד...

ותיקים הנהנים ללמוד

המשרד לשוויון חברתי ועירית רחובות חברו יחד בבניית פרויקט "שילוב גמלאים בלימודים בבתי ספר תיכוניים". הרעיון התקבל בשמחה בעיר. בשנה שעברה נפתחה כיתה אחת עם 35 תלמידים. בשנה הנוכחית פועלות ארבע כיתות בהן לומדים כ-110 ותיקים בשלושה בתי-ספר: הקריה למדעים, הקריה ע"ש דה- שליט ותיכון מעלה צביה. מורי בית הספר מלמדים את הוותיקים בתוכניות לימוד המובנות במיוחד עבורם. המקצועות הנלמדים הם מתחומי דעת שונים כגון: היסטוריה, אזרחות, ספרות, מדעים, מבוא לסוציולוגיה והרצאות אורח בתחומים שונים. הסבים והסבתות באים בשמחה ליום לימודים הנמשך חמש שעות. מפגשים אלו יצרו גם מפגש וקשר חברתי חם ומלבב.

קרא עוד...

האם מתן מולטי-ויטמינים עוזר לשיפור בריאות הלב?

הוויטמינים- קבוצת תרכובות אורגניות, החיונית לתפקודו התקין של הגוף ולשמירה על בריאותו. הוויטמינים אינם ספקי אנרגיה, אלא משתתפים בתהליכים שונים של בנייה וניצול אנרגיה בגוף וכן בתהליכים פיזיולוגיים רבים.
המינרלים - קבוצת חומרים אנאורגניים, הנדרשים לבניית מרכיבי הגוף השונים ואחראים על תפקודו התקין. הם אינם ספקי אנרגיה, אך מהווים את אבני הבניין של הגוף, שותפים בתהליכים עצביים וכימיים שונים ושומרים על מאזן החומציות, המלחים והנוזלים בגוף.
הוויטמינים והמינרלים נדרשים לגוף בכמויות זעירות ביותר, ולכן ישנה חשיבות גדולה למזון המספק אותם.

קרא עוד...

האם כל ההתחלות קשות?

הורדתי מהקיר את לוח השנה המסתיימת עתה, תשע"ח, ותליתי את הלוח החדש של השנה הבאה עלינו לטובה. וכך מתחילה שנה חדשה ועמה תקוות חדשות, תקוות לשנה טובה ומוצלחת לכולם.
השנה החדשה מעלה בי מחשבות וזכרונות מהתחלות חדשות בחיי. ברצוני לספר לכם על שתיים מהן, שגרמו לי התרגשות רבה, שתיהן בתחומים שונים. הסיפור הראשון מתרחש אצל קוסמטיקאית. חברה הציעה לי להצטרף אליה. התלבטתי ושאלתי את בעלי לדעתו. הוא ענה לי בפשטות עדינה: " אם את חושבת שיעזור לך, לכי". והלכתי. וכך זה הלך:

קרא עוד...

צוואה בחיים – הנחיות רפואיות מקדימות

"צוואה בחיים" הוא מושג מוכר מעולם הספרות והקולנוע: מסמך עליו חותם אדם שאינו רוצה בהארכת חיים באמצעים מלאכותיים (בנסיבות מסויימות). בישראל מכונה המסמך: "הנחיות רפואיות מקדימות".
אשר, אלמן בן 79, ראה כיצד דעכה אשתו ממחלה, יצאה ונכנסה לאשפוזים, כשכל טיפול היה כרוך בכאב, בסבל ובאבדן אנרגיות, שממילא לא היו לה בשפע. בשלב מסוים אמרה לאשר, שהיא רוצה לסיים את חייה בביתה עם משככי כאבים בלבד. בטרם הביעה זאת בפני רופאיה, אבדה את היכולת להתבטא. הצוות הרפואי המשיך לפעול כדי להאריך את חייה. אשר עמד לצדה חסר אונים. בו ברגע החליט לפעול כדי למנוע מעצמו מצב דומה.

קרא עוד...

פרשת דרכים

בהכנתו של עיתון, כל עיתון, ישנו כידוע קו הגמר – נקודת הזמן שאליה מתכנסים כל החומרים המיועדים לפרסום וממנה ואילך לא ניתן להוסיף; העיתון מודפס ומופץ.

את הכתבה הזאת אני מכין, בזריזות, ממש על קו הגמר, ביום רביעי, 4/7/2018, כי כך נתבקשתי ע”י יחזקאל הרמלך. הוא גם זה שתרם לי להבין, בין השאר, שיעדים ומשימות שנוטלים על עצמם ארגונים -- בין אם אלה ארגונים שמשתייכים לגיל השני ובין אם הם משתייכים לגיל השלישי, כמו עמותתנו -- צריך להתאמץ ולדבוק בהגשמתם. וכתיבת מאמר מהיר לעיתון היא עדיין "כסף קטן" לעומת יעדים אחרים כמו הקמת מבנה חדש וכיוצא באלה.

קו הגמר הזה מתאפיין בשני סממנים נוספים: האחד – פרישתו של הרמלך מתפקידו כיו"ר העמותה וכיו"ר מערכת העיתון, לאחר תקופת כהונה, בונה ודינמית, של תשע שנים. השני –פרישתה של מירה ניר מתפקידה כעורכת העיתון, אף היא לאחר תקופה של תשע שנים.

שני אירועים אלה צויינו בישיבת הכתבים האחרונה, היום, בראשותה של מירה.

קרא עוד...

אות תודה והוקרה הוענקה לדב חכם על פעילותו ההתנדבותית רבת השנים

במעמד חברי האספה הכללית השנתית של עמותת על"ה שהתקיימה לאחרונה, העניק יו"ר על"ה יחזקאל הרמלך אות תודה והוקרה לקודמו בתפקיד דב חכם יו"ר על"ה 2003–2009

על פעילות התנדבותית רבת השנים כגזבר, יו"ר והוגה רעיון הקמת בית על"ה.

בתחושת סיפוק, מיצוי וגם קצת עייפות, הודיע דב חכם בן ה-93 על פרישתו מהוועד המנהל וממזכירות העמותה. נפגשתי עמו לראיון בביתו המטופח. כשהוא נינוח ושלם מאוד עם החלטתו לפרוש: "אהבתי מאוד את עבודתי בעמותת על"ה. זאת הייתה תקופה מרתקת ומאתגרת. אני גאה מאד ומרוצה ממה שחבריי ואני עשינו למען האוכלוסייה המבוגרת".

ספר לנו מה עשית לפני שהגעת לעמותה

קרא עוד...

אין על סבא וסבתא

במשפחות רבות מהווים הסבים דמויות חשובות בחיי נכדיהם. בימינו סבים רבים אף עוזרים בטיפול השוטף בנכדיהם, ובכך נוצר קשר הדוק עוד יותר. לרוב, העזרה הזו מבורכת והקשר הטוב שנוצר בין הסבים לנכדים הצעירים נשמר לעד ומסייע בעיצוב דמותם. אך לעתים יש נתק בין הסבים לנכדים, שלא מרצונם. מה עושים?

אמירה ורם נשואים ולהם ילדים נשואים ונכדים. הבן הבכור, קצין ביחידה מובחרת, התחתן עם אהובת נעוריו. כחדשיים לאחר שנולדה בתו השנייה, חזר מעזה מאובחן כסובל מהלם קרב.

הלם הקרב היכה בכל מישורי חייו. אשתו נרתמה לעזרתו כמו גם אמירה ורם, שכמובן סייעו ככל שעלה בידם, לרבות ובמיוחד עזרה עם נכדותיהם. הקשר עם הנכדות הלך והתחזק; במקביל הקשר של בנם למציאות התרופף.

קרא עוד...